Dobry kosmetyk – wazelina

wazelinaNajlepsze kosmetyki to te, które są jak najbardziej naturalne i zawierają w sobie bardzo mało chemii. Kobiety coraz chętniej korzystają z tego typu produktów, niż z tradycyjnych dostępnych w drogeriach.

Z tego powodu dużą popularnością cieszy się wazelina kosmetyczna, która ma bardzo wiele zastosowań. Składa się ona z różnego rodzaju węglowodorów i jest produktem ubocznym destylacji ropy naftowej. Można ją podzielić na różne rodzaje: kosmetyczną, białą, żółtą i techniczną, która wykorzystywana jest w przemyśle np. do zabezpieczenia urządzeń przed korozją. Natomiast biała od żółtej różnią się nieznacznie: biała jest efektem ponownego oczyszczenia. To właśnie z niej otrzymuje się wazelinę kosmetyczną, która dostępna jest na półkach drogerii oraz aptek. Żółta znacznie gorzej wchłania się w skórę.

Dlaczego tak właściwie jest tak popularna? Zacznijmy od tego, że nie posiada koloru. Po nałożeniu na skórę nie bieli jej. Nie ma także zapachu przez co jest kosmetykiem, który przypadnie do gustu większej ilości osób, niż jak to jest w przypadku zwykłych drogeryjnych kosmetyków. Ponieważ jej skład jest bardzo krótki, nie powoduje podrażnień, ani alergii, więc jest wysoce bezpieczna dla każdego typu skóry i cery. Nie wchłania się w skórę i błony śluzowe, z powodu swojej wysokiej gęstości. Dlatego często stosowana jest jako kosmetyk, który ma na celu chronić skórę przed utratą wody, czy też przed działaniem czynników zewnętrznych. Świetnie natłuszcza i bardzo dobrze regeneruje zniszczony naskórek. Zdarza się, że wazelina ma w sobie dodatki różnych olejów. Jednak lekarze zalecają nie kupowanie takich produktów, ponieważ sama wazelina traci wtedy swoje właściwości i nie jest kosmetykiem aż tak bezpiecznym jak pierwotnie.

W Ameryce można już mówić o istnym szaleństwie. Hollywoodzkie aktorki zarzekają się, że sekretem ich urody jest właśnie wazelina, która zstępuje tradycyjne kremy do twarzy. W Polsce kobiety najczęściej stosują ją jako krem pod oczy, ponieważ nakładana na całą twarz na noc może wytłuścić pościel.

Zapewne jest to produkt, który zadowoli niejedną kobietę, ze względu na swoje właściwości a także? cenę. Jedno opakowanie zawierające 30g, kosztuje około 2-3 zł. Takie opakowanie starczy na bardzo długo, ponieważ wazelina jest niezwykle wydajna. Warto więc zastanowić się, czy czasem nie lepiej jest zrezygnować z drogich kremów, na rzecz wazeliny.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.