Kolorowe kosze na śmieci w Rzeszowie

kosz na śmieciW ostatnich dniach w Rzeszowie pojawiły się nowe kolorowe kosze na śmieci. Jednak nie są to nowe nabytki Urzędu Miasta, a stare kosze które zostały jedynie oklejone. Skąd taki pomysł, pytają Rzeszowiacy.

Otóż jakiś czas temu urzędnicy Miasta Rzeszowa odbyli podróż do Dubaju. Zainspirowani tamtejszymi kolorowymi elementami miast, postanowili przenieść je do Rzeszowa.

Inwestycja być może nie jest droga, ale wzbudza wiele skrajnych opinii. Kosze nie zostały pomalowane na nowo, a jedynie naklejono na nie fototapetę. Koszt jednej z nich to 100 zł. Na tę chwilę takich koszy w obrębie całego miasta jest 250. Wzory są trzy.

Mieszkańcy różnie podchodzą do tego pomysłu. Jedni twierdzą, że naklejane fototapety nie przetrwają próby pogody ani czasu. Uważają, że będą one co najwyżej do jesieni, do okresu deszczowego. Inni natomiast są zachwyceni pomysłem i twierdzą, że jest to idealna promocja Rzeszowa jako miasta czystego i zadbanego.

Co by nie mówić o inwestycji, najważniejsze jest to, aby mieszkańcy chcieli wrzucać odpadki do koszy, nieważne jak one wyglądają.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.