Jak uzyskać pieniądze na samochód?

jak uzyskać pieniądze na samochódNajprostsza sytuacja jest wtedy kiedy zainteresowana osoba dysponuje gotówką. Niestety, większość osób nie ma takiej możliwości  i musi wybrać inny sposób na sfinansowanie zakupu wymarzonego auta. Dostępnych jest wiele możliwości, ale do najbardziej wiarygodnych należą: leasing, kredyt oraz wynajem długoterminowy.

Pierwsza możliwość czyli kredyt samochodowy, skierowany  jest przede wszystkim do osób fizycznych, posiadających stały etat oraz dla emerytów, rencistów itp. Dlaczego?

Oferty kredytów samochodowych są bardzo elastyczne i przystępne dla każdego- na rynku pojawia się bowiem coraz więcej banków samochodowych. W przypadku kredytów samochodowych ciekawy może okazać się kredyt balonowy. Jest to zobowiązanie, w przypadku którego rata jest stosunkowo niska- ciężar raty jest równie lekki i znajduje się na końcu kredytu czyli w tzw. racie balonowej.

Leasing

Leasing to oferta skierowana przede wszystkim do osób, posiadających na swoim koncie działalność gospodarczą oraz do dużych firm. Od 2011 roku klienci banków mogą korzystać z tzw. leasingu konsumenckiego ( skierowanego do osób fizycznych), którego oferta póki co jest uboga.  Jeśli chodzi o wysokość rat, sytuacja również nie jest za wesoła. Rata dla osób fizycznych jest jedynie kilka procent niższa od tej w przypadku kredytu samochodowego dla osób fizycznych. Z tego powodu leasing jest bardzo popularną formą finansowania zakupu wymarzonych ? czterech kółek?.

Wynajem

Wynajem długoterminowy to forma leasingu operacyjnego to znaczy, że w racie leasingowej ukryte są wszelkie koszty użytkowania auta (ubezpieczenie, wymiana opon, serwis itp.). Jeśli zdecydujemy się na leasing samochodu i posiadamy własną firmę możemy naprawdę dużo zyskać. Rata może w pozytywny sposób wpłynąć na podatek dochodowych oraz jest duża szansa, że  odliczymy VAT.  Te wszystkie  fakty sprawiają, że samochody ?wzięte? w leasing przez przedsiębiorców  są tańsze niż dla osób fizycznych.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.