Triki kosmetyczne, które ułatwiają życie

triki kosmetyczne1. Talk, puder dla dzieci jako suchy szampon do włosów.

Należy pamiętać, że nie jest to metoda zastępująca mycie włosów, ale pomaga ona w odświeżeniu w ciągu dnia. Jest to bardzo fajny trik dla osób, które mają problem z przetłuszczaniem włosów. Odrobinę produktu wetrzeć we włosy, szczególnie u nasady. Cząsteczki pudru przyklejają się do tłustej powierzchni i matują włosy.

 

2. Oliwa z oliwek do demakijażu.

Jeżeli mamy ciężki do usunięcia, wodoodporny makijaż, wystarczy odrobina oliwy z oliwek nalana na wacik i przyłożona np. do oczu. Przez krótką chwilę należy przytrzymać wacik przy wybranej części twarzy, po czym zetrzeć. Oliwa z oliwek jednak ma specyficzny zapach, więc jest to trik tylko dla osób, którym nie to nie przeszkadza.

 

3. Ocet z wodą do włosów (jabłkowy lub zwykły).

Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu octu- on bardzo szybko mija. Płukanka pod koniec mycia włosów powoduje, że włosy stają się bardzo miękkie, lśniące, proste, wygładzone, łuski są domknięte. Bardzo mała ilość działa jak najdroższa odżywka. Ocet poradzi sobie także z nieprzyjemną przypadłością ? wszy. Należy go podgrzać z wodą, nałożyć na włosy, owinąć włosy folią ? efekt gwarantowany.

 

4. Mycie włosów w zimnej wodzie.

Mimo iż mycie w ciepłej wodzie jest przyjemne, otwierają się wtedy łuski włosów. Nie dzieje się tak w przypadku mycia w zimnej lub letniej wodzie. Najlepiej cały proces mycia głowy zrobić w letniej wodzie, ale można również ograniczyć się do spłukania włosów zimną wodą. Włosy będą lśniące po wysuszeniu chłodnym powietrzem. Mycie włosów przed spaniem powoduje ich łamanie, warto wstać kilka minut wcześniej i umyć włosy rano.

 

5. Krem do rąk jako odżywka.

Gdy jesteśmy poza domem i napuszą nam się włosy możemy poradzić sobie z tym używając kremu do rąk. Bierzemy odrobinę kremu i nakładamy na włosy. Oczywiście nie na całą ich długość ale chociaż na końcówki, które szybko się wygładzą. Krem do rąk nawilża, zwykle posiada glicerynę więc na pewno nie zaszkodzi włosom. Bardzo fajnie wygładza naelektryzowane włosy (w zimie po ściągnięciu czapki ten trik na pewno bardzo się sprawdzi).

 

6. Lakiery i kremy trzymamy w lodówce.

Bardzo przyjemne jest w lecie nakładanie zimnego kremu, szczególnie na opuchniętą twarz lub na podrażnienia.

Lakiery wydłużają swoją żywotność, w ciepłym pokoju szybko gęstnieją, natomiast przetrzymywany w chłodnej lodówce będzie idealnie się nakładał.

 

7. Przecinanie opakowań

Warto przecinać wszystkie opakowania: past do zębów, fluidów, cieni w kremie, wszelkich produktów w tubkach. Produktu w tubce zostaje bardzo dużo, którego nie jesteśmy w stanie wydobyć w inny sposób jak przez przecięcie opakowania. Szkoda marnować i wyrzucać produkt, który wystarczy jeszcze na 2-3 użycia.

 

8. Odżywka jako żel do nóg

Niewielką ilość odżywki należy nałożyć na nogi przed goleniem, odżywka zmiękcza włosy również na nogach przez co golenie staje się o wiele łatwiejsze.

 

9. Żel do higieny intymnej jako żel do mycia twarzy.

Jeżeli masz wrażliwą, trądzikową cerę, zamiast używania preparatów do twarzy, które tylko wysuszają cerę, warto użyć odrobinę żelu do higieny intymnej. Żele te są na bazie wody a nie na bazie mydła, przez co idealnie zmywają makijaż, skóra nie jest ściągnięta ale doskonale oczyszczona.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.