Wspaniałe właściwości wody

wodaMedia, lekarze, dietetycy  a nawet nasze mamy zachęcają nas niemal każdego dnia do spożywania dużej ilości wody. Dla kogoś kto nie lubi niegazowanej wody mineralnej spożywanie jej każdego dnia jest czymś nieprzyjemnym. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ma ona niesamowite właściwości, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Woda stanowi ponad połowę masy naszego ciała ? 60%. W przypadku nowonarodzonego dziecka to aż 75%. Niektóre nasze narządy składają się właśnie z tego składnika, np. mięśnie czy też krew. Jest to element, który nie tylko stanowi fundamentalną część naszego organizmu, ale jest również niezbędna do naszego przeżycia. Człowiek bez pokarmu jest w stanie przeżyć w sytuacji ekstremalnej nawet do 40 dni.  Jednak z sytuacji gdy brakuje mu wody ? umiera po kilku dniach. Utrata jej 10% jest bardzo szkodliwa, jednak już 20% może być śmiertelna. Oczywiście zależy to od organizmu, ponieważ takie zwierzęta jak np. wielbłąd potrafią żyć bez niej nawet kilkanaście dni, jednak wynika to z faktu, że potrafi ją przechowywać.

Osoby, które stosują diety ? nieważne jakiego rodzaju ? zawsze powinny pamiętać o tym, że woda to podstawa naszego funkcjonowania. Podczas procesu zrzucania wagi, pierwsze co uchodzi z naszego ciała to nie tłuszcz, jak myśli większość ludzi, a woda. Dlatego jej nieustanne uzupełniane jest warunkiem bezwzględnym przy zdrowym i racjonalnym odchudzaniu. Należ wtedy spożywać nie tylko 1,5 litra dziennie, ale nawet do 2 litrów. Dodatkowo dla osób, które są na diecie, bardzo ważne będzie ograniczenie spożywanych posiłków. Można taki efekt osiągnąć za pomocą wody właśnie.

Jest ona składnikiem, który potrafi oczyścić nasze ciało z różnego rodzaju toksyn. Częste jej picie oraz wydalanie usprawnia pracę nerek, które są jednym z najważniejszych organów człowieka. Natomiast pozbywanie się ?zanieczyszczeń? z naszego ciała to gwarancja jego sprawnego i zdrowego funkcjonowania.

Dlatego pamiętajmy, że upały są dla organizmu bardzo poważnym problemem. Nadmierne niż zawsze pocenie się, powoduje dużej ilości utraty wody. Dlatego pijmy jak najwięcej niegazowanej wody.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.