Nowe autobusy MPK w Rzeszowie

autobusy mpkOd kilku lat mówi się, że Rzeszów jest miastem innowacji i bardzo szybko się rozwija. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że po rzeszowskich drogach mają zostać wprowadzone nowe autobusy miejskie oraz podmiejskie. Wszyscy czekali na nowe projekty, ponieważ  nie da się ukryć, że dotychczasowe nie wyróżniały się niczym szczególnym.

Kilka dni temu na rzeszowskim rynku postawione zostały dwa nowe modele autobusów, które będą kursować na trasach miejskich oraz podmiejskich. Są one wyposażone w klimatyzację, na tapicerce wyhaftowany jest herb miasta, a kasowniki mają oznaczenia, które tłumaczą pasażerom co oznaczają poszczególne cyfry. Pojazdy napędzane będą olejem napędowym. Kontrakt obejmuje przewiduje dostawę na 30 nowych sztuk, a drugi na 20.

Widać, że prezentowane auta są nowe i w zasadzie tym różnią się od starych. W zasadzie nie ma elementów które kontrastowałyby z tymi, którymi do te pory jeździli Rzeszowiacy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są niemal takie same.

Oczywiście nie wygląd jest tu najważniejszy, jednak tym razem miasto nie postarało się postawić na ?innowację?. Dodatkowo dochodzi kwestia oznakowania przystanków. Rzeszowiacy nadal pytają się kiedy takowe się pojawią. Ponieważ jazda nawet najnowszymi autobusami, nie usprawni znajdywania odpowiednich przystanków, zwłaszcza osobom spoza miasta Rzeszowa.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.