Limit karty kredytowej a zdolność kredytowa

karta kredytowaOczywiście posiadając kartę kredytową, nie możemy zadłużać się bez żadnych ograniczeń. Kwotę, do której jesteśmy w stanie wypłacić pieniądze określa tak zwany limit karty. Limit karty kredytowej, ustalany jest indywidualnie, dla każdego klienta, ponieważ obliczany jest on na podstawie, wcześniej wyliczonej zdolności kredytowej. Bank bierze pod uwagę, swój indywidualny algorytm i na jego podstawie ocenia zdolność kredytową potencjalnego klienta. Ponadto, warto wiedzieć, że każdy bank ma różny algorytm, dlatego nasz zdolność kredytowa, może się różnić między sobą w innych bankach. Zazwyczaj, wygląda to tak, że bank swoje obliczenia opiera również na podstawie różnicy, jaka jest między miesięcznymi dochodami klienta, a jego zobowiązaniami i obciążeniami, a w dodatku szacuje jeszcze sumę pieniędzy, która potrzebna jest na życie, płacenie rachunków, itp.

Obliczanie i przydzielanie odpowiedniej zdolności kredytowej, wydaje się być bardzo poważnym i rygorystycznym procesem. W rzeczywistości jednak, praktycznie każdy kto chce, może uzyskać kartę kredytową. Zdecydowanie łatwiej jest dostać taką kartę niż kredyt. Nawet osoba zarabiająca 1200 zł miesięcznie, nie będzie miała z tym większego problemu, właściwie jedynym wymogiem jest posiadanie stałego zatrudnienia.

Warto wiedzieć, że maksymalny limit, jaki możemy uzyskać na karcie kredytowej, to ok. 20 tysięcy złotych. Jednak na taką możliwość, mogą liczyć jedynie osoby, które posiadają bardzo wysokie, a nawet ponadprzeciętne zarobki. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze wysoki limit okazuje się być dobrym rozwiązaniem. Im większe możliwości na skorzystanie z pożyczki, tym większe pokusy. Wysokie limity na kartach kredytowych, sprawdzają się w przypadku osób odpowiedzialnych i takich, które ??z głową?? potrafią kontrolować swoje wydatki.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.