Polacy przeciwko Madonnie

madonna1 sierpnia na Stadionie Narodowym, po raz drugi w historii naszego kraju wystąpi jedna z największych gwiazd ostatnich kilku dekad ? Madonna. Fani z niemal wszystkich zakątków świata mają okazję zobaczyć ją w wielkim muzyczno-multimedialnym show, zatytułowanym MDNA Tour.

Madonna jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych artystek. Już od początku swojej kariery przełamywała tematy tabu i szokowała swoim wyglądem oraz zachowaniem. Chociaż od czasu jej debiutu minęło dokładnie 30 lat, ona nadal nie zwalnia tempa, a jej temperament jak najbardziej nie ostygł. W ramach najnowszej trasy śpiewa, tańczy, gra na gitarze i? nadal szokuje.  Najbardziej oburzeni są jak zwykle katolicy, ponieważ piosenkarka po raz kolejny odwołuje się do symboli religijnych i wykorzystuje je podczas swojego występu. Pomimo to jeszcze w żadnym kraju, które odwiedziła artystka, nie miały miejsca protesty uliczne, ani demonstracje.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w naszym kraju będzie inaczej, ponieważ koncert ma się odbyć w dniu rocznicy powstania warszawskiego. „W chwili gdy cała stolica obchodzić będzie rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Madonna po raz kolejny chce zakpić z Polaków (…). Podczas koncertów obraża ona Jezusa Chrystusa, podpalając krzyże i zakładając koronę cierniową. Propaguje homoseksualizm, lubieżnie całując się z innymi kobietami, a także promuje pornografię, wykonując obrzydliwe gesty i pozy” to słowa katolickiej Krucjaty Młodych. Takie samego zdania jest ugrupowanie Solidarni 2010, które powstało po katastrofie smoleńskiej i do tej pory wypowiadało się jedynie w tej tematyce. Dodatkowo powstała akcja na Facebooku ?Nie idę na koncert Madonny?. Krucjata Młodych zachęca użytkowników portalu do bojkotu tego muzycznego wydarzenia.

Poseł PiS Artur Górski tak skomentował całą sytuację: Gdy ja, wraz z innymi posłami, będę się modlił na kolanach na Mokotowie, w skupieniu wspominał, kawałek dalej będzie się odbywał głośny koncert . Uważam, że zgoda na ten koncert była dużym nietaktem, trzeba się więc liczyć z protestami społecznymi.

Władze Warszawy aby załagodzić całą sytuację, zaproponowały aby przed koncertem został wyświetlony specjalnie na tę okazję zmontowany film, który będzie przedstawiał i wyjaśniał wydarzenia z 1 sierpnia 1944 roku.

Nie wiadomo jednak czy dojdzie do protestów i bojkotu w dniu koncertu. Fani bronią się mówiąc, że pójście na koncert w tym dniu nie spowoduje, że zapomną o powstańcach oraz ich heroicznych czynach w walce o wolność.

Przypomnijmy, że protesty odbywały się również przy okazji pierwszego koncertu Madonny w 2009 roku, kiedy to piosenkarka występowała w dniu Maryjnym. Nie były one jednak tak szumne, jak było to początkowo zapowiadane.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.