Rzeszów chce Malawę – Malawa nie chce

malawaWszystko wskazuje na to, że wraz z rozpoczęciem nowego roku, granice miasta Rzeszowa zostaną powiększone. O to by Malawa, leżąca w gminie Krasne stała się częścią miasta, starają się od dłuższego czasu radni. Oprócz tego prowadzone są rozmowy w sprawie pięciu innych wiosek: Rudna mała, Miłocin, Pogwizdów Nowy, Zaczernie, Trzebownisko oraz Świlcza.

Problem z Malawą jest jednak spory. Po pierwsze mieszkańcy nie są pozytywnie nastawieni do planów radnych. Oprócz tego Malawa stanowi 25% gminy Krasne. Co za tym idzie znaczenie gminy w wielu kwestiach będzie dużo mniejsze. Spadną także przychody do budżetu gminy. Nie jest to co prawda równoznaczne z tym, że gmina sobie nie poradzi, jednak na pewno korzystniejsze jest dla niej, by ta 2800 tyś. wieś nie była przyłączona do Rzeszowa.

Miasto pragnie wybudować na jej terenie domy jednorodzinne, a także zainwestować w wydobycie wód geotermalnych, które znajdują się na tym terenie. O tym jaka będzie przyszłość Malawy, będzie można się przekonać w najbliższych miesiącach.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.