Płatność kartą przez Internet

płatność kartą przez internetMożliwość płatności kartą kredytową przez internet, to usługa zyskująca coraz większą popularność i proponowana jest w ofertach coraz większej ilości serwisów internetowych. Ponadto oferują ją również już prawie wszystkie sklepy internetowe, a także serwisy aukcyjne. Jej popularność uzasadniona jest tym, że znaczna większość ludzi uważa to, za niezwykle wygodną opcję płatności.

Płatność przez internet, jest praktycznie najszybszym sposobem dokonywania transakcji, w dodatku bez wychodzenia z domu. Przez internet możemy płacić już prawie za wszystko, za ubrania, usługi, produkty spożywcze.

Jak z takiej usługi można korzystać? Czyli jak płaci się przez internet kartą kredytową? Po pierwsze, kiedy już znajdziemy się na stronie serwisu aukcyjnego lub sklepu internetowego, którego usługi nas interesują i wybierzemy odpowiedni przedmiot, musimy kliknąć, na ikonkę ??przejdź do płatności online?? albo ??zapłać??. Na ekranie naszego komputera, pojawi się kilka pół do zaznaczenia. Musimy wybrać odpowiednią formę płatności, w tym momencie decydujemy czy wolimy zapłacić za pomocą karty kredytowej czy tez zapłacić online za pomocą strony naszego banku.

Kolejnym krokiem, jest wypełnienie pół, na kolejnym ekranie, który pojawi się na naszym monitorze. Dotyczyć on będzie naszych danych osobowych, kwoty do zapłaty oraz naszego adresu e-mailowego. Czasami zdarza się, że wymagany jest również numer PESEL. Po wypełnieniu i podaniu wszystkich wymaganych informacji, należy kliknąć przycisk ??Dalej??. Skieruje nas on do ostatniego formularza, który trzeba wypełnić. Jest on bardzo ważne, ponieważ podajemy tu numer i dane karty kredytowej. Następnie klikamy na przycisk z napisem ??wysyłanie zamówienia??. Jeszcze tylko musimy wpisać kod z smsa, który otrzymamy na nasz telefon i transakcja zostanie zrealizowana. Być może czytając tą instrukcję, wydaje się to długi proces, jednak w rzeczywistości, zajmuje naprawdę niewiele czasu, zaledwie kilka minut.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.