Konto internetowe jako alternatywa konta studenckiego.

Konto internetowe jako alternatywa konta studenckiegoNa rynku dostępnych jest wiele rachunków dla klientów indywidualnych, które mogą konkurować pod względem cenowym ze standardowymi kontami studenckimi. Zwykle jest jednak jeden warunek. Posiadacz konta musi raz na jakiś czas korzystać z karty.

We wszystkich kontach przelewy przez internet nic nie kosztują. Zasadniczą zaletą większości rachunków jest dostęp do bankomatów bez prowizji. W Inteligo oraz mBanku można wykupić dodatkowy pakiet dzięki któremu uzyskamy dostęp do wszystkich maszyn za 4 i 5 złotych. W Volswagen Bank direct oferowany jest dostęp do wszystkich bankomatów bez prowizji, pod warunkiem, że dany klient wypłaca minimum 400 złotych, w innym wypadku pobiera 1,5 zł.

Raiffeisen Bank natomiast nie obciąża prowizją pierwszych sześciu wypłat z dowolnego bankomatu, nawet te banki, które nie udostępniają wszystkich bankomatów bez prowizji, dysponują siecią maszyn.

Warto zwrócić uwagę na Millenium Bank, który oferuje bezpłatne konto internetowe. Warunki cenowe są korzystniejsze niż w przypadku konta studenckiego. Dodatkowo karta wydawana do konta internetowego zapewnia zwrot 1 procenta od każdej kwoty wydanej przy pomocy karty.

Wybór konta studenckiego nie musi ograniczać się do produktów z wyrazem ?student? w nazwie. Wiele banków ma do zaoferowania zwykłe ROR-y na korzystniejszych warunkach. Z kontami dla żaków wiąże się jeszcze jeden problem. Po osiągnięciu przez nas 26 roku życia bank zmienia nam cennik ze studenckiego na standardowy. W takich przypadkach pozostaje pogodzić się z podwyżkami bądź poszukać nowego rachunku.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.