Jak poprawić zdolność kredytową?

zdolność kredytowaDecydując się na zaciągnięcie kredytu, zanim go uzyskamy, musimy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim bank sprawdza naszą zdolność kredytową i to na jej podstawie decyduje czy udzielić nam kredytu, a także na jaką kwotę. Pamiętajmy, że istnieje kilka sposobów żeby odpowiednio się przygotować i poprawić swoją zdolność kredytową, do wyliczenia której bank bierze pod uwagę nasze dochody oraz inne zobowiązania.

Dobrze jest, przyjrzeć się swoim zobowiązaniom finasowym, w szczególności tym krótkoterminowym. Bowiem każda rada naszych innych pożyczek brana jest pod uwagę, jeśli chodzi o analizę naszych obciążeń finansowych. Dlatego, jeśli na przykład pozostało nam niewiele rat, z jakiegoś innego kredytu i jesteśmy w stanie spłacić je jednorazowo, powinniśmy to zrobić.

Ponadto, warto wiedzieć, że niektóre instytucje bankowe, traktują karty kredytowe jako potencjalne zadłużenie i nawet w sytuacji, gdy z nich nie korzystamy, obniża się nasza zdolność kredytowa, zwłaszcza, gdy są to karty posiadające duży limit. Oczywiście, nie zawsze jest tak, że mamy możliwość spłaty naszych dotychczasowych zadłużeń oraz kart kredytową, jednak w takiej sytuacji istnieje możliwość połączenia nowego kredytu z kredytem konsolidacyjnym. Dzięki temu zabiegowi, obniża się oprocentowanie oraz wydłuża czas spłaty, tym samym raty stają się mniejsze, a nasza zdolność kredytowa nieco wyższa.

W stytuacji, gdy chcemy poprawić stan naszych dochodów, najszybszym sposobem jest dołączenie dodatkowego współkredytobiorcy. Taka osoba, może podnieść zdolność kredytową swoimi dochodami. Pamiętajmy jednak, że jej zobowiązania również są brane pod uwagę, dlatego nie może to być ktoś z ogromnym zadłużeniem, bo nie wiele nam pomoże. Zanim jednak podejmiemy decyzję dotyczącą angażowania drugiego kredytobiorcy, dobrze jest dokładnie przeanalizować swoją własną sytuację finansową i zastanowić się, co można zmienić i poprawić.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.