Kredyt na dowód

kredyt na dowódBardzo kuszącą ofertą instytucji finansowych są kredyty lub pożyczki dla osób zadłużonych. Jeśli zdecydujemy się na tego rodzaju ofertę należy w pierwszej kolejności sprawdzić czy kredyt/ pożyczkę uzyskamy i czy należymy do grona osób, których wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone. Pytania odnoszą się przede wszystkim d instytucji, w przypadku których procedura  przyznania rożni się od tej w para bankach.

Najłatwiej uzyskać kredyt w rodzimym banku,  w którym posiadamy konto osobiste. Warunkiem jest oczywiście to byśmy należeli do grona sumiennych klientów, wywiązujących się terminowo ze zobowiązań wobec banku. W praktyce, kredyty na dowód dotyczą osób, które w swoich bankach brały już wcześniej jakieś kredyty. W takich sytuacjach dowód osobisty może okazać się wystarczający. Pozostałe kwestie formalne są załatwiane przez bank, który weryfikuje informacje podane przez  klienta dotyczące źródła dochodu. Bardzo istotne dla banku jest sprawdzenie jego historii kredytowej w BIK, czyli upewnienie się czy w innym banku nie zalegamy ze spłatą zadłużenia oraz na ile kredytów do tej pory się zdecydowaliśmy i czy zostały spłacone terminowo. Dzięki tym ?zabiegom? banku sprawdzają naszą historię kredytową i nie musimy dostarczać jakichkolwiek dodatkowych dokumentów- dzięki temu zaoszczędzamy  czas i ograniczamy formalności.

Klienci, którzy posiadają ?czyste konto? nie muszą martwic się tym, że sprawdzenie ich historii kredytowej może utrudnić im uzyskanie wymarzonej gotówki. Jeśli w przeszłości klient brał kredyt i spłacić go tak jak należy- stanie się wówczas jeszcze bardziej wiarygodnym klientem dla innych banków. Należy zaznaczyć, że jeśli interesujący nas kredyt znajduje się w ofercie banku,  którym nie mamy założonego konta osobistego, wówczas sam dowód osobisty nie wystarczy. Najczęściej, banki po sprawdzeniu historii kredytowej proszą o przedstawienie zaświadczenia o dochodach bądź PIT-u 11/ PIT-u 40 za rok poprzedni.

Jeśli historia kredytowa wskazuje na to, że  klient w przeszłości miał problemy z wywiązaniem się z zawartych umów z bankiem, nie może liczyć na kolejny kredyt udzielony  przez instytucję bankową. Nie oznacza to, że nie możemy otrzymać wsparcia finansowego przy okazaniu dowodu osobistego. Tego typu oferty  znajdziemy przede wszystkim w para bankach. Należy pamiętać, że nie jest to kredyt tylko pożyczka, więc warunku będą różniły się od tych stawianych przy udzielaniu kredytu. Wówczas dowód osobisty może wystarczyć, bez względu na to czy wcześniej zdecydowaliśmy się na usługi danej instytucji czy też nie.

Podsumowując,  kredyt na dowód możemy uzyskać w banku,  w którym posiadamy konto osobiste oraz z którego usług wcześniej korzystaliśmy oraz nienagannie wywiązywaliśmy się zaciągniętych zobowiązań.  W pozostałych przypadkach otrzymanie kredytu wiąże się z okazaniem większej ilości dokumentów. W informacjach podawanych na co dzień tego typu informacji nie znajdziemy- potencjalni klienci dowiadują się o warunkach dopiero w oddziale banku.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.