Lek na chrapanie

lek na chrapanieTwierdzi się, że jest to jedna z częściej spotykanych przyczyn rozwód. Zjawisko powiązane jest także z problemami behawioralnymi a niejednokrotnie z otyłością. CHRAPANIE jest problemem. Naukowcy z Niemiec uważają, że udało się im znaleźć lekarstwo na tą ?chorobę?. Przytrafiło się im to przez przypadek ? przy okazji stosowania tak zwanego podjęzykowego systemu stymulacji nerwów, który jest rodzajem rozrusznika dla języka. W jego projektowaniu brał udział Doktor Thomas Penzel. Uważa on, że urządzenie to leczy z chrapania, ale przede wszystkim ma na celu zwalczanie bezdechu w czasie snu. W momencie wyleczenia pacjenta z bezdechu zanika chrapanie. Można powiedzieć, że jest to bardzo pożądany efekt uboczny stosowania tego urządzenia.

Rozrusznik ma rozmiary mniej więcej paczki papierosów. Może znajdować się w ciele pacjenta przez 5 lat. Wedy też trzeba wymieniać akumulatory, których nie da się ponownie naładować, potrzebna jest więc kolejna operacja. Dla wielu jest to cena, którą warto zapłacić.

Bezdech pojawia się wtedy, gdy występują zakłócenia w oddychaniu i mózg nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu. W momencie gdy urządzenie uzyska odpowiednie certyfikaty w Niemczech i Stanach Zjednoczonych przyniesie ulgę wielu osobom chrapiącym i ich partnerom.

 


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.