Muzułmański Facebook

facebookGdy powstał Google + mówiło się o tym, że rośnie Facebookowi konkurencja. Po roku istnienia okazuje się, że użytkownicy FB niechętnie patrzą na ten portal. Większość kont na Google istnieje tylko dlatego, że założenie maila na Gmailu, automatycznie wiąże się z posiadaniem konta na serwisie. Tym razem może być jednak inaczej, ponieważ Facebook może rzeczywiście mieć poważną konkurencję.

Świat muzułamński ogłosił właśnie, że powstaje portal społecznościowy, który ma zaspokajać jego potrzeby. Jakie one są? Oczywiście ściśle związane z religią. Wszystkie treści, które posiadają jakikolwiek podtekst erotyczny czy zachęcające do hazardu mają być automatycznie blokowane. Oprócz tego powstaną specjalne filtry, które będą ściśle związane z danym regionem. Wynika to z faktu iż w niektórych regionach możliwe będzie oglądanie kobiet w burkach, natomiast w innych nie.

Salamworld, bo tak ma się nazywać portal, może odnieść dość duży sukces i to nie tylko ze względu na liczbę muzułmanów. Dodatkowo zainteresowanie może się zwiększyć dzięki tłumaczowi języków, który umożliwi komunikowanie się z ludźmi z całego świata.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.