Czeski alkohol nadal zabija

alkoholAfera z czeskim alkoholem w tle nadal trwa. Niestety trefna wódka nadal zbiera śmiertelne żniwo i co gorsza zatacza coraz to większe kręgi. Oprócz Czech zanotowano już śmiertelne przypadki w Polsce i Słowacji. Pomimo, że w Czechach wprowadzona jest częściowa prohibicja, niestety nadal do szpitali zgłaszają się osoby, które spożywały wcześniej zakupiony alkohol.

W Polsce wprowadzono specjalne reguły odnośnie kontroli alkoholu na polsko-czeskiej granicy. Tylko dnia dzisiejszego przejęto 194 butelki, które nie zawierają potwierdzającej oryginalność banderoli.  W niedziele wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu pochodzącego z Czech z wyłączeniem wina i piwa.

Na razie nie wiadomo dlaczego trefny alkohol został wprowadzony w obieg oraz kto za tym stoi. Zaleca się nie kupować, ani nie spożywać trunków, które wydają się być podejrzane, pochodzą z Czech lub niepewnego źródła. Nie należy także dokonywać zakupów w innych miejscach niż sklepy, których dostawcy są sprawdzonym źródłem.

Jak rozpoznać, że alkohol jest zatruty? Niestety zwykły człowiek nie jest w stanie odróżnić zatrutego alkoholu od oryginalnego. Po spożyciu alkoholu metylowego (ponieważ najprawdopodobniej to on znajduje się w podrobionych butelkach) objawy na początku są podobne jak te, po spożyciu zwykłego alkoholu; wesołość i ogólne pobudzenie. Jednak po jakimś czasie może wystąpić uczucie zmęczenia, duża senność, trudności z oddychaniem, problemy ze wzrokiem oraz nudności. Jeżeli takie objawy pojawiają się, należy bezzwłocznie udać się do lekarza lub wezwać pomoc. Niestety leczenie po tego typu zatruciu jest bardzo ciężkie i jedynie szybko interwencja lekarska może uratować życie.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.