„Gangnam style” wpisany do Księgi Guinessa

PsyW ostatnich tygodniach bardzo popularna stała się piosenka ?Gangnam style?, koreańskiego wykonawcy Psy. Chociaż do tej pory nie wydał żadnego innego utworu, już teraz można śmiało stwierdzić, że stał się on jedną z największych,  o ile nie największą koreańską gwiazdą. Jego fenomen jest wręcz szokujący.

?Gangnam style? została wrzucona na serwis YouTube w połowie lipca. Od tego czasu poglądało ją ponad 200 milionów użytkowników. Co prawda na YouTubie są utwory, które mają nawet po 700 milionów, np. Justin Bieber i jego piosenka ?Baby?, jednak do tej pory żaden utwór nie zyskał tak dużego zainteresowania, w tak krótkim czasie. Z tego powodu ?Gangnam style? został wpisany do księgi Guinessa jako najbardziej lubiane wideo w historii YouTube z 2536659 głosami na ?tak?.

Nie ma wątpliwości, że utwór zyskał tak dużą popularność ze względu na prostą choreografię, która przedstawiana jest w teledysku. Nie jest skomplikowana, a efektywna, każdy może się jej nauczyć. Pewnie dlatego tak dużo jest organizowanych tak zwanych flash mobów, gdzie fani utworu wykonują ją na ulicach różnych miast, na całym świecie. Oprócz tego wykonywały ją takie gwiazdy jak np. Nelly Furtado podczas swojego koncertu. W programie Ellen Degeneres Show Britney Spears uczyła się kroków od samego Psy.

Czy Psy będzie miał inne równie udane piosenki, zapewne okaże się w najbliższym czasie.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.