„Jesteś Bogiem” bije rekordy

jesteś bogiemFilm ?Jesteś Bogiem? wzbudzał duże zainteresowanie mediów, już od momentu gdy ogłoszono, że w planach jest jego nakręcenie. Nikt chyba jednak nie spodziewał się tak dużego sukcesu jaki obraz Leszka Dawida osiągnął po wejściu do kin.

Film obejrzało już prawie 400 tys. widzów. Na chwilę obecną ma on najlepsze otwarcie w 2012 roku w Polsce. Takim zainteresowaniem nie cieszyło się wspaniale sprzedające się w Ameryce i na całym świecie ?Avengers?. Natomiast na przestrzeni ostatnich 20-stu lat zajmuje on 3. miejsce. W pierwszym weekendzie wyświetlania większym powodzeniem cieszyły się tylko ?Pan Tadeusz? i ?Kochaj i tańcz?.

Jednak nie tylko w kinach widać  ogromne zainteresowanie obrazem. Na Facebooku fanpage filmu ma 142 tyś. fanów. Na YouTube trailer bije rekordy oglądnięć.

Film oparty jest na faktach, choć warto zaznaczyć, że zostało w nim zawartych wiele elementów fikcyjnych. Opowiada o trójce młodych ludzi, którzy zakładając zespół hip-hopowy o nazwie Paktofonika. Zmieniają tym nie tylko swoje życia, ale poprzez utwory które piszą, zapisują się też w świadomościach Polaków na długie lata. Film skupia się na liderze ? Magiku, który pomimo dużej popularności, zmaga się z wieloma problemami, które ostatecznie doprowadzają do jego śmierci.

Być może to znak, że hip-hop w Polsce powróci do łask. Mówi się, że jego popularność spadła w 2000 roku, po śmierci Magika właśnie. Czas pokaże czy uda mu się zmienić polską scenę muzyczną, nawet po śmierci.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.