Uprawiali marihuanę, by pomagać innym

trawkaW takich sytuacjach ciężko jest orzec czy bohaterowie tej historii zdziałali więcej dobrego czy też złego. Jednak sąd nie miał co do tego wątpliwości, ponieważ Michael Foster oraz Susan Cooper zostali skazani na trzy lata więzienia. Para prowadziła plantację marihuany.

Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chociaż prowadzili nielegalną plantację, to pieniądze, które udało im się zarobić przekazywali? jednej z kenijskich wiosek. Para dofinansowywała szpitale oraz szkoły, kupując sprzęt medyczny i komputery. Szacuje się, że od roku 2006 zarobili około 4 miliony dolarów, z czego większość oddali na szczytny cel.

Być może ich działalność prowadzona byłaby do dziś, gdyby nie policjant, który w okolicy plantacji, ścigał sprawcę włamania. Wyczuł on zapach marihuany. Po sprawdzeniu terenu, na miejscu zabezpieczono prawie 160 sadzonek oraz 21 tyś. dolarów w gotówce.

Sędzia nie miał wątpliwości, że para prowadząc nielegalny biznes, na którym dorobiła się niemałych pieniędzy, próbowała zatuszować swoje występki, wspomagając kenijską wioskę. Na nic zdały się tłumaczenia oskarżonych, że działalność została założona, po to by pomagać potrzebującym. W procesie wymierzania wyroku, okoliczności łagodzące nie zostały uwzględnione.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.