Już jest! Nowy Windows 8!

windows8Dzisiejszy dzień zapewne przejdzie do historii, szczególnie dla osób zainteresowanych komputerami. Do sklepów wchodzi właśnie nowy Windows 8, który ma być lepszy, szybszy i wydajniejszy. Jak to w takich sytuacjach bywa, produkt musi różnić się od starej wersji. Zobaczcie więc, na czym one polegają.

Pierwszą różnicą jest pulpit. Zrezygnowano ze standardowego okna. W jego miejsce wyświetlają się kafelki, czyli malutkie kwadraciki, które mogą uruchomić różne akcje. Bez wątpienia ucieszą one oko, niejednego miłośnika estetyki. Różnorodność kolorów pomaga w ich określeniu. Dodatkowym atutem może być fakt, iż można je obsługiwać za pomocą dotyku, oczywiście jeśli posiadacie odpowiednie urządzenie.

Zrezygnowanie z tradycyjnego pulpitu to nie koniec niespodzianek. Nowy system operacyjny jest niezwykle intuicyjny. Wystarczy, że użytkownik kliknie dowolnie wybraną literkę na swojej klawiaturze, a wyskoczy mu lista wszystkich zainstalowanych programów, których nazwa zaczyna się na klikniętą literę. Jeśli jesteśmy już przy programach, dobrze jest wspomnieć o tym, że ich instalacja także została ułatwiona. Wystarczy wejść do Windows Store gdzie można zakupić ich oryginalne wersje. Po dokonaniu zakupu przechodzimy do ich instalacji. W Windows Store można także nabywać książki, gry i muzykę. Wystarczy jedynie wybrać czy korzystamy ze zwykłego PC czy z urządzenia przenośnego. Istnieją 3 różne wersje oprogramowania: zwykła, pro oraz enterprice, która została dla firm. Oczywiście każda z nich jest szybsza od Windows 7, którego otwarcie trwa 70 sekund. Windows 8 robi to w 49 sekund.

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Windows Vista, Windows XP i Windows 7. Każdy użytkownik, który ma zarejestrowane oprogramowanie, może zakupić jego nową wersję za mniej niż 200 złotych. Zniżkę można też otrzymać przy zakupie nowego laptopa, który posiada zainstalowaną wersję Windows 7.

Obawiasz się, że Twój sprzęt nie da rady Windows 8? Wystarczy wejść na oficjalną stronę oprogramowania, a wtedy automatycznie dowiemy się czy nasz sprzęt jest odpowiednio przystosowany.

Czas pokaże czy nowe oprogramowanie podbije serca użytkowników, nie tylko tych zainteresowanych informatyką.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.