Popełniła samobójstwo przez telefoniczny żart

telefonW zeszłym tygodniu doszło do tragedii, której ofiarą była Jacintha Saldnaha. Kobieta pracowała na stanowisku pielęgniarki w szpitalu Króla Edwarda VII ? w tym samym w którym przebywała księżna Kate. Niestety Jacintha padła ofiarą, z pozoru niewinnego żartu, który przepłaciła życiem.

Dwoje djów z radiowej stacji postanowiło zadzwonić do placówki i podać się za Królową Elżbietę oraz Księcia Karola. Telefon odebrała Jacintha, która była przekonana, że rozmawia z królową. Połączyła więc telefon z prywatną pielęgniarką księżnej Kate, która podała dokładne dane na temat zdrowia swojej pacjentki.

Następnego dnia znaleziono martwą Jacinthę. Najprawdopodobniej popełniła samobójstwo gdy tylko dowiedziała się, że cała sytuacja była radiowym żartem. To nie ona podała informacje o stanie zdrowia księżnej Kate, nie  mówi  się też jakichkolwiek konsekwencjach, które miały być wobec niej wystosowane. Uznaje się jednak, że to właśnie przez żart postanowiła targnąć się na życie.

Stacja radiowa wystosowała wyrazy współczucia dla rodziny kobiety. Podała również, że dwójka dziennikarzy została zawieszona do odwołania. Dopiero wczoraj oboje udzielili wywiadu dla australijskiej telewizji. Przesyłają wyrazy współczucia dla zmarłej. Sami przyznają, że nie mieli pojęcia o tym, że żart ten może być tak tragiczny w skutkach.

Jacitntha zostawiła męża i osierociła dwójkę dzieci. Na razie nie wiadomo czy w sprawie dziennikarzy zostaną wysunięte jakiekolwiek poważniejsze konsekwencje.


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.